Everadvice – Najnowsze wieści

Co to jest Zoom?


Co to jest Zoom?

Co to jest Zoom? Oto, co musisz wiedzieć o popularnej platformie do wideokonferencji i dowiedzieć się, czy korzystanie z niej jest bezpieczne

Zoom fast stał się modnym hasłem podczas pandemii koronawirusa, aby zapewnić użytkownikom łączność. Ale, co to jest zoom? Może go nie używałeś, może korzystałeś, ale chciałbyś wiedzieć więcej, a może po prostu chcesz dowiedzieć się, czym jest ten „Zoom”, o którym wszyscy mówią.

Ten przewodnik zawiera wszystko, co musisz wiedzieć o platformie do wideokonferencji. Chociaż została założona w 2011 roku, aplikacja odnotowała globalny wzrost w 2020 roku pod względem możliwości łączenia przyjaciół, rodziny i, co najważniejsze, współpracowników, gdy pracują z domu.

Jego wzrost sławy można przypisać kilku rzeczom, ale mianowicie łatwości użytkowania, a także szerokiej gamie funkcji, takich jak udostępnianie ekranu, prywatny czat i pokoje grupowe, oferują coś wyjątkowego dla użytkowników, którzy chcą doświadczyć czatu w bardziej profesjonalny sposób droga. Poza tym świetnie sprawdzał się w internetowych quizach dotyczących pandemii.

Co to jest Zoom?

Zoom pozwala użytkownikom dołączać do wirtualnych pokoi, w których mogą rozmawiać za pośrednictwem wideo, audio lub obu. Podczas koronawirusa platforma odnotowała ogromny wzrost, ponieważ nie tylko umożliwia dużym i małym zespołom przemawianie w jednym miejscu, ale zawiera również takie funkcje, jak udostępnianie plików, udostępnianie ekranu, czat tekstowy i możliwość nagrywania spotkań.

Chociaż z aplikacji można korzystać bezpłatnie zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych, zawiera ona również szereg płatnych planów, które oferują szereg dodatkowych funkcji. Darmowa wersja nadal pozwala na nieograniczone spotkania z maksymalnie 100 uczestnikami, chociaż są one ograniczone do 40 minut. Użytkownicy mogą również podzielić się na mniejsze pokoje przed powrotem do głównego pokoju, aby umożliwić bardziej intymne dyskusje lub pracę w grupie.

Czy Zoom jest bezpieczny?

Jak zawsze w przypadku aplikacji do czatowania, pojawia się obawa, czy platforma jest bezpieczna. Bezpieczeństwo i prywatność stały się problemem dla Zoom, gdy nieznani użytkownicy ćwiczyli tak zwane „Zoombombing” lub przeprowadzali nalot Zoom, w którym link Zoom był udostępniany na forum publicznym, przyciągając niechcianych uczestników na spotkanie.

Podczas korzystania z Zoom ważne jest, aby korzystać z ich funkcji bezpieczeństwa, takich jak ustawienie hasła do sali konferencyjnej i utrzymywanie go w tajemnicy, włączenie funkcji poczekalni, co oznacza, że ​​możesz sprawdzać użytkowników próbujących dołączyć, blokować spotkanie po dołączeniu uczestników i moderować dyskusję z opcje, takie jak wyciszanie poszczególnych użytkowników i blokowanie czatów grupowych lub prywatnych. Wszystkie te funkcje mają na celu poprawę ogólnego bezpieczeństwa Zooma dla użytkowników.

Jak pobrać Zooma?

Zoom można łatwo pobrać zarówno na komputer, jak i na telefon komórkowy. Jeśli chodzi o pobieranie na urządzenia mobilne, warto zapoznać się z naszym przewodnikiem dotyczącym pobierania Zoom na Androida i iOS, który szczegółowo opisuje kroki, które należy wykonać, aby obsługiwać platformę z telefonu. Niekoniecznie potrzebujesz konta Zoom, aby dołączyć do spotkania jako uczestnik, ale zawsze dobrze jest mieć gotowe konto i można je bezpłatnie pobrać, więc dlaczego nie?

Exit mobile version