Everadvice – Najnowsze wieści

Kontroler Nintendo Switch dryfuje? Wypróbuj te alternatywy


Kontroler Nintendo Switch dryfuje? Wypróbuj te alternatywy

Joy-Con Drift jest powodem frustracji wielu posiadaczy Switcha, ale istnieje wiele świetnych alternatyw.

Jeśli masz Kontroler Nintendo Switch dryfuje, możecie być pewni, że jesteście w dobrym towarzystwie – to los, który spotkał w tym momencie niemal każdego gracza na Switchu. Ile razy Link był deptany? Ile razy Inkling chybił kluczowego strzału? A wszystko sprowadza się do niewiarygodnych Joy-Conów.

Joy-Con drift to nazwa, którą gracze Switch nadali sposobowi, w jaki z biegiem czasu kontrolery konsoli mogą zacząć przesuwać postacie lub elementy sterujące na ekranie bez udziału użytkownika. Nintendo Switch to fenomenalna konsola z biblioteką pełną zachwycających gier, ale nawet najlepsze gry na Switcha mogą zostać zrujnowane przez dryfujący Joy-Con. Istnieją jednak sposoby na uniknięcie tego problemu podczas grania na Switchu, a mianowicie za pomocą kontrolerów innych niż Joy-Cons.

Jeśli twój własny kontroler Switch zaczął dryfować, teraz może nadszedł czas, aby zainwestować w nowy. W tym artykule zebraliśmy wybór najlepszych kontrolerów Switch, aby pomóc Ci uniknąć przerażającego Joy-Con Drift.

Oto nasze typy alternatyw, jeśli Twój Kontroler Nintendo Switch dryfuje:

  • Przełącznik bezprzewodowy kontroler Pro
  • Ulepszony kontroler bezprzewodowy PowerA
  • Bezprzewodowy kontroler Afterglow Deluxe
  • Przełącz kontroler GameCube
  • Retro-Bit 64 Tribute Controller
  • Gamepad Bluetooth 8BitDo
  • Hori Split Pad Pro

1. Przełącz kontroler bezprzewodowy Pro

To wybór dla każdego, kto szuka czegoś lepszego niż Joy-Cons. Nie tylko jest o wiele wygodniejszy do trzymania przez dłuższy czas niż Joy-Cons, ale dzięki przyzwoitej 40-godzinnej żywotności baterii dłuższe sesje gry nie powinny stanowić żadnego problemu. Co więcej, ma bardzo zgrabną, czarną konstrukcję, która jest świetna, jeśli szukasz trochę więcej tego N64.

Jako jedna z oficjalnych alternatyw Nintendo Joy-Con, jest to opcja, która prawdopodobnie spodoba się większości fanów i nie będziesz musiał się martwić o problemy ze zgodnością. Działa doskonale z większością gier Switch i nadal zachowuje funkcjonalność sterowania ruchem Joy-Con.

2. Ulepszony kontroler bezprzewodowy PowerA

Ten kontroler jest bardzo podobny do standardowego Switch Pro, chociaż jest wyposażony w trzy dodatkowe przyciski z tyłu dla dodatkowego mapowania przycisków. Ma również wewnętrzną baterię z 30-godzinną żywotnością (do dziesięciu godzin więcej niż w przypadku standardowych Joy-Conów). Co więcej, został ergonomicznie zaprojektowany, aby był jak najbardziej wygodny w dłoniach i jest mniej prawdopodobne, że wyśle ​​​​główną postać z radością biegnącą na spotkanie zguby.

Innym aspektem tego kontrolera, który będzie szczególnie atrakcyjny dla fanów Nintendo, jest ogromna różnorodność dostępnych dla niego projektów. Są dwa, które zawierają grafikę z The Legend of Zelda: Breath of the Wild, ekskluzywnego projektu Amazon z żywą grafiką Super Mario, uroczym projektem Animal Crossing: New Horizons, a nawet kontrolerem Waluigi (między innymi). Dostępne są również przewodowe alternatywy, jeśli chcesz całkowicie skrócić czas ładowania. Dodatkowo możesz znaleźć jeszcze więcej fajnych motywów kontrolera (takich jak Crash Bandicoot) dzięki PowerA Spectra, który doskonale nadaje się również do użycia w Super Smash Bros. Ultimate i światłach LED, które możesz przełączać, aby przełączać się między kolorami.

3. Bezprzewodowy kontroler Deluxe Afterglow

Konstrukcja tego kontrolera nawiązuje do starych modeli Game Boy Color i Nintendo 64, które zostały wykonane z przezroczystych tworzyw sztucznych, z wyjątkiem tego, że Afterglow idzie o krok dalej. Wewnątrz eleganckiej obudowy znajdziesz światła LED, które można dostosować, aby świeciły w różnych kolorach, co zapewnia dostosowanie do stylu RGB, aby najlepiej pasowało do Twojego miejsca do grania (lub Twojego nastroju).

Podobnie jak w przypadku wielu innych kontrolerów Switch, oferuje łączność bezprzewodową oprócz wewnętrznego akumulatora. Ponadto tylne przyciski w stylu wiosła są programowalne podwójnie, co pozwala używać ich w sposób, który najlepiej pasuje do własnego stylu gry.

4. Przełącz kontroler GameCube

Wielu doświadczonych graczy Nintendo uważa, że ​​kontroler GameCube jest jednym z najlepszych w historii. Dobrą wiadomością dla tych, którzy wciąż mają gdzieś swoje stare kontrolery GameCube, jest to, że są one kompatybilne ze Switchem… w pewnym sensie. Musisz kupić przejściówkę (nie są zbyt drogie) i możesz jechać.

Ale poczekaj! Co zrobić, jeśli nie masz żadnych starych kontrolerów GameCube, a nadal chcesz spróbować jednego? Nie martw się. Istnieje szereg nowych kontrolerów GameCube, które zostały specjalnie zaprojektowane do użytku z Nintendo Switch – mają nawet funkcję bezprzewodową i kilka dodatkowych przycisków (+, -, home i screen shot), dzięki czemu lepiej pasują do nowszej konsoli. Są one dostępne we wszystkich klasycznych schematach kolorystycznych, a także w fajnej nowej wersji Mario, a także kontrolerach z motywami Pikachu, Espeon i Umbreon dla fanów Pokémonów.

Teraz potrzebujemy tylko nowego, kompatybilnego ze Switchem zestawu kontrolerów bongo Donkey Konga. (Co? Tak chcę grać. Zostaw mnie w spokoju.)

5. Kontroler Tribute Retro-Bit 64

Czy lubisz grać w gry Nintendo Switch Online N64? Banjo-Kazooie jest świetne, prawda? Tak, nie, jeśli musisz dostać się na szczyt drzewa w Click Clock Wood podczas walki ze Switchem. Kontroler Retro-Bit 64 Tribute jest zasadniczo lepszą wersją oryginalnego kontrolera N64, ponieważ został zaprojektowany dla ludzi z dwiema rękami, a nie dla trójręcznych kosmitów, którzy najwyraźniej byli docelowym rynkiem dla oryginału.

Warto wspomnieć, że chociaż ten bezprzewodowy kontroler nie jest produktem Nintendo, jest wyposażony w poręczny odbiornik USB, który pozwala używać go ze Switchem. Ponadto, jeśli nadal masz swoją starą konsolę Nintendo 64 i lubisz ją od czasu do czasu wypuszczać, jest ona również wyposażona w port N64.

6. 8-bitowy gamepad Bluetooth

Kolejny dla fanów gier retro, ten gamepad przypomina oryginalne kontrolery SNES. Ten bezprzewodowy kontroler Switch o eleganckim i klasycznym wyglądzie zapewnia do 20 godzin odtwarzania na jednym ładowaniu, ale ponieważ jest wyposażony w kabel USB-C o długości 1 m, może być również używany jako opcja przewodowa.

Fakt, że ten kontroler łączy się za pomocą Bluetooth, oznacza, że ​​można go używać na innych urządzeniach niż Switch, w tym na urządzeniach z systemem Windows, Mac i Android.

7. Hori Split Pad Pro

Hori Split Pad Pro działa w podobny sposób jak Joy-Cons, gdy używasz Switcha w trybie ręcznym. Przełącznik wsuwa się w środek i masz znacznie większe kontrolery po obu stronach, co jest idealne, jeśli masz większe ręce i walczysz z kłopotliwym układem Joy-Cons.

Ta oficjalna alternatywa Nintendo nie zawiera niektórych funkcji Joy-Cons (takich jak sterowanie ruchem i HD Rumble), ale ma swoje zalety. Mniejsza szansa na dryfowanie to jedna, ale fakt, że ma znacznie większe przyciski i uchwyt oznacza, że ​​jest o wiele wygodniejszy do trzymania w dłoniach, gdy grasz przez dłuższy czas, i ma przypisywalne tylne spusty dla łatwiejszego, bardziej konfigurowalna gra. Chociaż nie możesz używać Hori Split Pad Pro, jeśli grasz na ekranie telewizora, jest to świetna opcja dla tych, którzy kochają tryb ręczny.

Aby uzyskać dalsze zalecenia, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po najlepszych kontrolerach Nintendo Switch.

Exit mobile version