Unijna grzywna Meta jest podobno rekordową kwotą wynikającą z nieprawidłowego przetwarzania przez firmę informacji o użytkownikach podczas przesyłania danych z Europy do USA.
Irlandzka Komisja Ochrony Danych (DPC) ukarała Meta Platforms, giganta technologicznego znanego wcześniej jako Facebook, rekordową grzywną w wysokości 1,2 miliarda euro. Unijna grzywna dla Meta jest karą za sposób, w jaki firma obchodziła się z europejskimi danymi przesyłanymi do USA.
Główną kwestią wynikającą z unijnego prawa RODO jest to, że dane europejskich użytkowników mogą być dostępne w USA ze względu na słabsze przepisy dotyczące ochrony danych – na przykład przez rząd USA. Dodaje to do kilku innych wysokich grzywien nałożonych na firmę w ciągu ostatnich kilku lat.
Losy Meta nie były ostatnio pomyślne, ale trudno sobie wyobrazić, że ta grzywna naprawdę dotyka boków tak ogromnej firmy. Mimo to, po ogłoszeniu ponad 20 000 zwolnień od listopada, niedawnym wycofaniu się z otwartego objęcia metaverse i późnym skoku do partii AI, Meta jest teraz wyraźnie zraniona, nawet jeśli tylko nieznacznie.
Wystarczy spojrzeć na ostatni film, który firma udostępniła na YouTube w październiku 2021 r., jako znak, że nie robili zbyt wiele publicznie…

Tak czy inaczej, to krótkie podsumowanie grzywny Meta w UE. Aby uzyskać więcej informacji technicznych, zapoznaj się z naszymi przewodnikami po najlepszych iPadach i najlepszych wytrzymałych telefonach, abyś wiedział, gdzie wydać pieniądze.