Everadvice – Najnowsze wieści

Twoje źródło informacji

Recenzja Tecno Camon 20 Premier
Aktualności

Recenzja Tecno Camon 20 Premier


W naszej recenzji Tecno Camon 20 Premier szczegółowo opisujemy jakość wykonania i wyświetlania, wydajność nowego MediaTek Dimensity 8050 oraz wszystkie inne kluczowe funkcje.

Recenzja Tecno Camon 20 Premier - telefon trzymany w dłoni tyłem do aparatu.  Tył jest niebieski z dużymi obiektywami aparatu w lewym górnym rogu.

Model biznesowy firmy Shenzhen Tecno jest wyjątkowy, co oznacza, że ​​być może nigdy nie słyszałeś o tej firmie. Koncentruje się na rynkach o dużej populacji, ale rodzaju dochodów, które sprawiają, że Samsung Galaxy S23 Ultra jest ekstremalnym luksusem. „Podbił rynek afrykański”, jak to ujął Forbes, a teraz dotarł także do Indii, Bangladeszu i Nepalu. Więc dlaczego, do diabła, Tecno dał mi telefon do recenzji?

Cóż, być może firma chce wejść na rynek amerykański, biorąc pod uwagę, że nie jest zainteresowana tylko telefonami budżetowymi, takimi jak Tecno Camon 20 Premier. Firma produkuje drogi składany – telefon, który ma swoją oddzielną stronę internetową, co dziwne. Więc może Tecno chce dotrzeć do szerszej publiczności. A do tego Camon 20 Premier jest ciekawą propozycją.

Specyfikacja Tecno Camon 20 Premier
Wyświetlacz 6,67-calowy AMOLED 120 Hz (1080 x 2400)
Chipset MediaTek Dimensity 8050
Bateria Li-Po 5000 mAh
Baran 8 GB
Składowanie 512 GB
Cena 450 $ (360 £)

Na papierze jest to dobrze zaokrąglony pakiet. Dodatkowo Tecno pakuje pudełko z fajnymi akcesoriami – ładowarką, słuchawkami USB-C i całkiem zgrabną obudową. Jak dotąd wszystko wygląda dobrze, ale przejdźmy do szczegółów.

Recenzja Tecno Camon 20 Premier - leżący na boku telefon opiera się o żółty świecznik.  Tył ma niebieską skórzaną obudowę i duże kamery w rogu.

Zbudować

Tecno Camon 20 Premier to ogólnie piękny telefon. Ekran z przodu ma małe ramki, szyny są płaskie, co zapewnia solidną, kwadratową obudowę, a tył jest kanciasty i nowoczesny, choć trochę przesadzony.

Tecno nazywa projekt z tyłu telefonu „puzzle deconstructionist design”, cokolwiek to znaczy. Możesz go dostać w dwóch kolorach, czarnym i bladym fioletowo-niebieskim miszmaszu. Tył jest rodzajem sztucznej skóry, ale nie sprawia wrażenia luksusowego. Nie żeby to było złe, po prostu wolę szklany tył. Mimo to ta skórzana opcja nie przyciąga żadnych odcisków palców, co jest dodatkowym atutem.

Podczas gdy kwadratowe szyny są moimi osobistymi preferencjami, Tecno są wykonane z czegoś, co przypomina plastik. Ale hej, to jest telefon średniej klasy. Gdzieś trzeba się poświęcić, co? Cóż, jest jedno miejsce, w którym zdecydowanie nie skąpili, a jest nim ekran.

Premierowa recenzja Tecno Camon 20 - telefon leżący na plecach na drewnianym stole.  Ekran pokazuje mnóstwo aplikacji w menu.

Wyświetlacz

Wyświetlacz Camon 20 Premier jest asem. Po pierwsze, jest duży i jasny, prawie bez ramek, dzięki czemu wydaje się, że jest propozycją premium. Połącz to z ekranem o wysokiej częstotliwości odświeżania i doskonałą gęstością pikseli i jest bardzo ładny. (Ale z drugiej strony, pod tym względem dorównuje tylko konkurencji; zarówno Redmi Note 12 Pro, jak i Samsung Galaxy A54 oferują prawie identyczne specyfikacje ekranu).

Ekrany o wysokiej częstotliwości odświeżania trochę zmieniają życie, jeśli jesteś przyzwyczajony do starego iPhone’a lub czegoś takiego. Przewijanie Twittera, przeglądanie sieci i samo korzystanie z telefonu jest o wiele bardziej płynne. Tak powinno być również w przypadku gier, ale tam też pojawia się nowy układ MediaTek.

Recenzja Tecno Camon 20 Premier - telefon leżący na boku na jakimś drewnie, z lekko niebieskimi metalowymi bokami i czarnym ekranem.

Wydajność

Tecno Camon 20 Premier jest wyposażony w MediaTek Dimensity 8050, nowy układ klasy średniej tajwańskiej firmy. I ogólnie robi wrażenie. Poruszanie się po menu, granie w aplikacji do zdjęć i korzystanie z różnych aplikacji jest szybkie. To miłe.

Ale tutaj, w Pocket Tactics, przy testowaniu nowego chipsetu mamy oczywiście na uwadze jedną kluczową rzecz: gry. I tu sytuacja staje się nieco zaskakująca. Podczas gdy MediaTek obiecuje, że chip oferuje „najwyższą rozgrywkę z niezawodnym, szybkim FPS”, to nie jest to, co znaleźliśmy w naszych testach.

Zaczęliśmy od kilku łatwych. Candy Crush to pestka, jak można się spodziewać. Tymczasem F1 Clash jest dokładnie taki sam, jak na statku flagowym za 1500 USD. Zwykłe i mniej wymagające graficznie gry nie będą stanowić problemu dla Camon 20 Premier.

Recenzja Tecno Camon 20 Premier - telefon trzymany w dłoni tyłem do aparatu.  Tył jest niebieski z dużymi obiektywami aparatu w lewym górnym rogu.

Zaskoczeniem dla nas jest jednak Genshin Impact. Teraz jesteśmy ekspertami od Genshin w PT i oczywiście wiemy, że to duży, bogaty graficznie otwarty świat. Ale na średnich ustawieniach bieganie po Teyvat nie jest najpłynniejszym doświadczeniem.

Podczas naszych testów mieliśmy dziwne jąkanie, prawie w regularnych odstępach czasu. Sprawy stają się nieco płynniejsze, jeśli zamkniesz wszystkie inne zawieszone aplikacje, ale nie powinieneś tego robić i nie naprawia to całkowicie. Jeszcze bardziej zaskakujące jest to, że obniżenie Genshina do najniższych ustawień graficznych również go nie naprawia, co sprawia, że ​​​​myślę, że dzieje się coś dziwnego.

Oczywiście nie wiemy, co to jest, więc zdecydowaliśmy się przetestować inne wymagające graficznie gry, aby sprawdzić, czy mamy te same problemy. I cóż, nasz wniosek jest taki, że z Genshinem dzieje się coś dziwnego. Call of Duty Mobile jest niesamowicie ładne, a PUBG Mobile wygląda tak dobrze, jak to tylko możliwe. Tak więc, oprócz Genshina, Dimensity 8050 jest dobry. Wydaje się też, że nie dziesiątkuje baterii.

Recenzja Tecno Camon 20 Premier - telefon oparty o roślinkę między dwoma świecznikami.  Telefon jest odblokowany, pokazując aplikacje na ekranie głównym i niebieskie abstrakcyjne tło.

Bateria

Teraz bateria o pojemności 5000 mAh jest obecnie standardem w telefonach. Czasami widzisz trochę niżej, czasami trochę więcej, ale zwykle to właśnie dostajesz. Oznacza to zatem, że patrzenie na specyfikację jest całkowicie bezużyteczne. Żywotność baterii zależy od procesora, który pobiera z niej energię, oraz od tego, jak dobrze zoptymalizowany jest telefon.

Przeprowadzamy więc normalne testy w świecie rzeczywistym. A Camon 20 Premier ma dobrą żywotność baterii. W naszym pierwszym teście sprawdziliśmy zużycie baterii w trybie gotowości. Umieściliśmy Camona obok najnowszego flagowca Xiaomi i czekaliśmy, żeby zobaczyć, czy jest duża różnica. nie ma. W trybie gotowości Camon wyczerpuje się mniej więcej w takim samym tempie jak telefon trzykrotnie droższy. Nie jestem pewien, czego się z tego nauczyliśmy, ale proszę bardzo.

Teraz nadszedł czas, abym zabrał go w drogę i tutaj Camon 20 Premier znów robi wrażenie. Dostałem trochę mniej niż dwa dni ogólnego użytkowania – rozmowy telefoniczne, zdjęcia, aplikacje do przesyłania wiadomości, YouTube, gry itp. – zanim musiałem naładować telefon, o wiele lepiej niż ma prawo być w tej cenie. Połącz to z dołączoną ładowarką 45 W i ciesz się niesamowitą baterią. Tego samego nie można jednak powiedzieć o kamerach.

kamery

Z tyłu Camon 20 Premier znajduje się standardowy obiektyw 50 MP i obiektyw szerokokątny 108 MP. Duże liczby, prawda? Wydaje się, że nawet większe obiektywy. W tej chwili producenci telefonów mają do czynienia z dziwnymi pomiarami członków, sprawdzając, kto może wyprodukować największe soczewki i ile mogą zmieścić się z tyłu urządzenia, a Tecno zręcznie nurkuje z tym.

W każdym razie, jeśli chodzi o aparaty, mogą być dobre na papierze, ale wszyscy wiemy, że przetwarzanie aparatu to sposób, w jaki telefony zdobywają obecnie uznanie, a dla mniejszej firmy na rynku Tecno wykonał dobrą robotę. Nie niesamowite, pamiętajcie, ale też nie jest złe.

Zacznijmy od złych rzeczy. Spójrz na porównanie ujęć dziennych na powyższych zdjęciach. IPhone utrzymuje wszystko dość wyciszone i kamienne, podczas gdy Tecno rozdmuchuje wszystko w komicznie kontrastową nierzeczywistość. Spójrz na porównanie tych dwóch drzew i powiększ – Tecno sprawia, że ​​drzewo wygląda, jakby było płaskie, nałożone na siebie i naprawdę bardzo zielone. Za dużo ingerencji w przetwarzanie jak na mój gust.

Jednak w nocy Camon 20 Premier może bardziej przypaść Ci do gustu. Możesz zobaczyć zdjęcie porównawcze psa powyżej – jasne, Tecno nadal wyglądają trochę hiperrealistycznie, znajdując światło tam, gdzie tak naprawdę go nie ma, ale iPhone jest trochę zbyt uczciwy na noc w niektórych sytuacjach. Sprowadza się to do osobistych preferencji, ale Camon 20 Premier zdecydowanie wykonuje dobrą robotę (na przykład dopiero po powiększeniu sierści psa widać utratę definicji Tecno).

Miniatura YouTube

Cechy

Tymczasem Tecno Camon 20 Premier działa pod kontrolą systemu Android 13 z nakładką HiOS. Jest w porządku i zgrabny, podobnie jak większość dzisiejszych telefonów z Androidem, ale biorąc pod uwagę konkurencję ze strony Samsunga A54, istnieją lepsze opcje. Tecno obiecuje również zaktualizować Camon 20 Premier do Androida 14, gdy będzie to możliwe, ale nie zalecamy kupowania czegokolwiek w oczekiwaniu na obietnicę aktualizacji oprogramowania.

Poza tym pod ekranem znajduje się czujnik odcisków palców, który jest trochę skrzypiący. Często musiałem go dwukrotnie odczytać z palca przed odblokowaniem. To jest coś, co go wyróżnia, ale oczywiście nie jest przełomem. Nie dostajesz też wielu losowych aplikacji automatycznie pobieranych podczas pierwszej konfiguracji telefonu, co jest miłe (system nadal próbuje pobrać mnóstwo losowych gubbinów, ale przynajmniej pyta).

Poza tym wszystkim, tak naprawdę nie ma nic, co wyróżniałoby Tecno. Nie ma żadnej naprawdę zabójczej funkcji, która czyniłaby go wyjątkowym elementem technologii. To urządzenie, narzędzie codziennego życia. I to jest dobre. Ale to nie jest coś, w czym się zakochasz.

Aby uzyskać więcej dobroci technicznej, zapoznaj się z naszą zapowiedzią Apple WWDC 2023 i naszymi przewodnikami po najlepszych wytrzymałych telefonach i przenośnych konsolach do gier, aby uzyskać porady ekspertów dotyczące zakupów. Jeśli czytasz Pocket Tactics z USA, sprawdź najlepszych dostawców telefonów komórkowych w Twojej okolicy.

Recenzja Tecno Camon 20 Premier

Tecno Camon 20 Premier to dobrze zaokrąglony telefon w przyzwoitej cenie. Podczas gdy konkurencja ze strony Samsunga i Redmi jest trudna do zignorowania, jeśli masz ochotę na coś innego, jest to dobra technologia.

7

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kamil Leworski to doświadczony specjalista od gier komputerowych, który posiada szeroką wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie. Jego pasja do gier komputerowych pojawiła się w bardzo młodym wieku i od tamtego czasu zawsze marzył o tworzeniu wspaniałych gier, które dostarczą wiele radości i emocji graczom. Jego umiejętności projektowania gier są na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu potrafi tworzyć gry, które zachwycają zarówno swoim wyglądem, jak i rozgrywką. Kamil zawsze stara się, aby każdy element gry był dopracowany i połączony w całość, co sprawia, że gra jest wciągająca i angażująca. Jego umiejętności programistyczne pozwalają mu na tworzenie skomplikowanych algorytmów i mechanik rozgrywki, które sprawiają, że gra działa płynnie i bezproblemowo. Kamil jest również ekspertem w dziedzinie sztucznej inteligencji, co pozwala mu na stworzenie gier, które są inteligentne i dynamiczne. Kamil jest również bardzo kreatywnym człowiekiem, który potrafi wprowadzać innowacje i nowe rozwiązania do swoich projektów. Dzięki temu jego gry zawsze są unikalne i oryginalne. Jego umiejętności przywódcze są również godne podziwu, ponieważ potrafi poprowadzić zespół do osiągnięcia celów projektu. Kamil potrafi motywować zespół, organizować pracę i delegować zadania, dzięki czemu projekt przebiega płynnie i skutecznie. W sumie, Kamil Leworski to nie tylko specjalista od gier komputerowych, ale również osoba, która potrafi połączyć swoją pasję i umiejętności, aby tworzyć gry, które dostarczą wiele radości i emocji graczom.