Everadvice – Najnowsze wieści

Twoje źródło informacji

Regiony Pokémonów – od Aloli do Unova
Aktualności

Regiony Pokémonów – od Aloli do Unova


Regiony Pokémonów – od Aloli do Unova

Poznaj wiele różnych krain, które zamieszkują Pokémon, oraz różne miejsca, które możesz odkrywać w każdej grze dzięki naszemu przewodnikowi po regionach Pokémon

Regiony Pokemonów: szczegółowa mapa pokazuje ilustrację regionu Pokemon Galar

Przez lata mieliśmy mnóstwo przygód z Pokémonami, tworząc niezapomniane wspomnienia w niezliczonych różnych miejscach, przeskakując między pokoleniami i regionami z każdą nową serią Pokémon. Nasze raczkujące kroki w Kanto z oryginalnymi Pokémon Red i Blue są kultowe, kiedy wrócimy do Kanto ponownie w FireRed i LeafGreen, a kto mógłby zapomnieć o naszej wyprawie do regionu w Pokémon Let’s Go Pikachu i Eevee!

Żarty na bok, jest mnóstwo świetnych Regiony Pokémon do odkrywania i omawiania, a nawet niebawem odkryjemy nowy z regionami Pokémon Scarlet i Violet Paldea, miejscem z hiszpańskimi wpływami. Co więcej, ponownie postawiliśmy stopę w Sinnoh z Pokémon Brilliant Diamond i Shining Pearl, a także cofnęliśmy się w czasie do regionu Hisui, oryginalnego krajobrazu, który ostatecznie utworzył Sinnoh. Świat Pokémonów jest ogromny i nie skończyliśmy jeszcze go odkrywać.

Jeśli kochasz Pokémony tak samo, jak ludzie w Paldea kochają sangrię, koniecznie zapoznaj się z naszymi świetnymi przewodnikami po serii, obejmującymi tematy takie jak najlepsze Pokémony startowe, Pokémony małpy, Pokémony rybne, Pokémony dla psów, Pokémony dla kotów i wyprzedzić gra z naszą listą kodów tajemnic Pokémon Scarlet i Violet.

Wyruszmy na przygodę z naszym przewodnikiem po wielu regionach Pokémon.

Regiony Pokémon

Regiony Pokemonów: szczegółowa mapa pokazuje ilustrację regionu Pokemon Hoenn

Kanto

Miejscem naszej pierwszej przygody z Pokémonami (a także kilku przeróbek) jest Kanto, co najmniej kultowa lokalizacja. Chociaż mogę widzieć Kanto częściej niż moją mamę, region wciąż jest pełen uroku i ujmującej ilości wspaniałego designu, w tym Lavender Town, SS Anne i słynnej Cinnabar Island. Większość miast w Kanto zawdzięcza swoje nazwy kolorom, dlatego gracze zaczynają grę w Pallet Town.

Kanto to miejsce, w którym gracze spotykają profesora Oaka, a jeśli grasz w Pokémon Gold, Silver lub Crystal, dzięki niesamowitej pracy programistycznej nieżyjącego już Satoru Iwata, gracze mogą odkrywać oryginalne Kanto jako bonus po grze po tym, jak „ ponownie z Johto.

Regiony Pokemonów: szczegółowa mapa pokazuje ilustrację regionu Pokemon Johto

Kierownictwo

Pokemon Johto! To prawda, wszyscy żyjemy w świecie Pokémonów, a zwłaszcza pod koniec lat 90., kiedy Poké-gorączka była u szczytu. Po ogromnym sukcesie Red, Blue, Green i Yellow fani nie mogli się doczekać, co będzie dalej. Cóż, w Pokémon Gold, Silver i ostatecznie Crystal młodzi gracze mogli odwiedzić region i Pokémony Johto, a także profesora Elma.

Cała praca wykonana, aby uczynić Kanto kultowym, nabrała tempa, dzięki kilku niezapomnianym obszarom, takim jak ruiny Unownów, studnia Slowpoke i Jezioro Wściekłości, gdzie wielu spotyka swoje pierwsze błyszczące Pokémony w postaci niesamowitych czerwonych Gyrados. Trenerzy i Pokémony są tak samo niezapomniane, ponieważ wielu dorosłych dorosłych wciąż chodzi z PTSD od krowiego Pokémona o nazwie Miltank. Musieliśmy nawet ponownie odwiedzić ten region w najlepszych grach Pokémon, Pokémon HeartGold i SoulSilver, więc Johto zajmuje szczególne miejsce w moim sercu.

Regiony Pokemonów: szczegółowa mapa pokazuje ilustrację regionu Pokemon Kanto

Hoenn

Hoenn, region zapoczątkował trzecią generację Pokémonów, a pierwszy wpis na GameBoy Advance, Pokémon Ruby, Sapphire i ostatecznie Emerald to znaczący skok w stosunku do poprzednich generacji pod względem grafiki i treści. To sprawia, że ​​słoneczny i pełen plaż region Hoenn czuje się żywy, a ogromna obsada nowych Pokémonów korzysta z tego tropikalnego klimatu, jak kameleon Pokémon Kecleon i często zapomniany, ale wciąż niesamowity gigantyczny dinozaur drzewny znany jako Tropius.

Gracze mogą ponownie odwiedzić region Hoenn z Pokémon Omega Ruby i Alpha Sapphire, gdzie po raz kolejny nikczemne drużyny znane jako Team Magma i Team Aqua próbują wykorzystać moc legendarnych Pokémon Groudon i Kyogre, aby przejąć świat ogniem i wodę, odpowiednio. Hoenn zawsze czuje się w środku wydarzenia środowiskowego przy tak dużej ekstremalnej pogodzie, a to tylko dodaje temu regionowi, że czuje się żywy.

Regiony Pokemonów: szczegółowa mapa pokazuje ilustrację regionu Pokemon Sinnoh

Sinnoh/Hisui

Kolejne pokolenie i znowu skaczemy na platformę, tym razem wskakując na Nintendo DS z Pokémon Diamond i Pearl. Region Sinnoh nie jest tak skąpany w słońcu jak Hoenn, zamiast tego powraca do wiejskich i górskich inspiracji Japonii i przedstawia nam dzielnego profesora Rowana. Podczas gdy Diamond i Pearl wprowadzili ekran dotykowy, szereg nowych ewolucji starszych Pokémonów i fantastyczne legendarne Dialga i Palkia, rzeczywisty region miał swoje własne sztuczki w rękawie.

Gra Pokémon Legends: Arceus z 2022 roku daje graczom wgląd w to, jak świat Pokémonów wyglądał wieki temu, kiedy ludzie wciąż eksplorowali, a wczesne osady zaczynały stawać się miastami, które teraz znamy i kochamy. Zanim był znany jako region Sinnoh, był to Hisui, aw rzeczywistości ten region miał nawet formy Pokémonów, których nigdy wcześniej nie widzieliśmy, takie jak urocza Hisuin Growlithe i Arcanine, którzy posiadają zarówno skały, jak i ogień. Trzymamy kciuki, abyśmy w przyszłości mogli odkrywać więcej regionów Pokémon za pomocą tego obiektywu. Legendy Pokemonów: Celebi, prawda?

Regiony Pokemonów: szczegółowa mapa pokazuje ilustrację regionu Pokemon Unova

Stajesz się

Oznaczając znaczące odejście od poprzednich pokoleń, Unova jest pierwszym regionem Pokémon, który nie ma japońskich wpływów, zamiast tego jest inspirowany Nowym Jorkiem i różnymi obszarami Stanów Zjednoczonych. Tak, wiem, że Orre z Pokémon Colosseum opiera się na Ameryce, ale mówimy tutaj o głównych regionach, więc wycofaj się. Chociaż wciąż jest na DS, Game Freak opanował silnik Pokémon, dzięki któremu ta generacja, Pokémon Black and White, w jakiś sposób wygląda znacznie bardziej imponująco graficznie niż Diamond i Pearl.

Ruchome duszki zdecydowanie pomagają ożywić Pokémona, ale elementy quasi-3D naprawdę przebijają, w tym imponująca architektura miasta Castelia. Pokémon Black and White początkowo miał być miękkim restartem serii Pokémon, dlatego Unova zawiera tak wiele nowych Pokémonów, a także stworzeń, które pełnią role już istniejących Pokémonów, takich jak Woobat, Alomalora i Bouffalant.

Pokémon Black and White wprowadził również nową mechanikę sezonów, z jeleniem Pokémon Deerling i Sawsbuck nawet zmieniając swój wygląd, aby dopasować go do pory roku, w której je złapałeś. Dodaje to miłego poczucia postępu w grach i rozszerza cykl dnia i nocy gracze już znają i kochają Gold i Silver. Według wszystkich szacunków, Unova jest następna po remake’u po niedawnym ponownym uruchomieniu czwartej generacji z Pokémon Brilliant Diamond i Shining Pearl. Mam nadzieję, że ten ambitny i imponujący region zostanie odpowiednio powołany do życia, a szczególnie mam nadzieję, że każdy remake będzie bardziej przypominał sequele Pokémon Black 2 i White 2. Krótko mówiąc, rządzą.

Regiony Pokemonów: szczegółowa mapa pokazuje ilustrację regionu Pokemon Kalos

Kalos

Podczas gdy X i Y mogą być dwiema najbardziej rozczarowującymi grami Pokémon, przynajmniej inspirowany Francją region Kalos wciąż dostarcza nam trochę radości dzięki swoim pięknym miastom wypełnionym klasyczną architekturą, wieżą Lumiose City i oczywiście wprowadzeniem Mega Ewolucja. Patrząc wstecz, myślę, że Pokémon X i Y mogą być moimi najmniej ulubionymi grami, głównie z powodu ogromnego braku treści i historii, której można zapomnieć. Mimo to zawsze lubię odkrywać pierwszy wpis serii na 3DS, ponieważ przynajmniej Kalos to piękny region, w którym można się zagubić.

Może się również pochwalić fantastyczną listą Pokémonów, nawet przy zmniejszonej liczbie nowych wpisów, a każde pokolenie, które daje mi Hawlucha, nie może być takie złe, na pewno? Pokémon X i Y’s Kalos również przedstawia nam profesora Sycamore’a i mam nadzieję, biorąc pod uwagę rzeczywistą bliskość między Hiszpanią a Francją, że być może odrobina Kalos może stać się eksplorowana w nadchodzących tytułach Pokémon Scarlet i Violet.

Regiony Pokemonów: szczegółowa mapa pokazuje ilustrację regionu Pokemon Alola

Oni na to pozwolili

Pokémon Sun and Moon ponownie rozpaliło moją pasję do Pokémonów i mam to na myśli. X i Y wypaliły mnie, ale Alola ze swoimi pięknymi plażami, tropikalnymi dżunglami i niesamowitą nową obietnicą regionalnych form Pokémonów, takich jak Exeguttor, wszystko to przyciągnęło mnie z powrotem. podobieństwa między słowami Alola i Aloha.

Alola zapoznała nas z buff nerdem znanym jako Profesor Kikui, który również dorabia jako zamaskowany zapaśnik, a także z wyżej wymienionymi regionalnymi formami. Oglądanie klasycznych Pokémonów, takich jak Vulpix, Sandshrew i Raichi, kształtowanych przez obce środowisko, jest genialne i jest to jedna z niewielu sztuczek, z których Game Freak nie zrezygnował w ruchu między pokoleniami. To wszystko sprawia, że ​​Alola czuje się prawdziwą przygodą, daleką od tego, co znaliśmy, i pozostaje jednym z moich ulubionych regionów.

Regiony Pokemonów: szczegółowa mapa pokazuje ilustrację regionu Pokemon Galar

Choroba

Słuchaj, kiedy mówisz całemu fanowi Pokémonów, że następne pokolenie będzie oparte na jego rodzinnym kraju, Wielkiej Brytanii, myślę, że to sprawiedliwe, aby czuć wysoki poziom podniecenia. Pokémon Sword and Shield wprowadza region Galar, przyciągając nie tylko Anglię, ale także Szkocję, Irlandię, Walię, a nawet Wyspę Man (Wielka Brytania). To nieco surrealistyczne chodzenie po grze Pokémon tylko po to, aby zobaczyć wirtualną rekonstrukcję łaźni rzymskich, które znajdują się zaledwie rzut kamieniem od rzeczywistych biur Pocket Tactics.

Chociaż mam problemy z Pokémon Sword and Shield (nudna historia, postęp to prosta linia w górę, kilka duff’monów), DLC znacznie je poprawia. Wyspa Zbroi (myślę, że bardzo niegrzecznie jest opierać region na Wielkiej Brytanii, a następnie źle zaklęć zbroję) i Tundra Koronna oferują bardzo potrzebną odmianę zarówno lokalizacji, jak i rozgrywki.

Dziki obszar to fajna koncepcja w Pokémon Sword and Shield. W tym otwartym środowisku gracze mogą podróżować w dowolne miejsce na dużej arenie, przechwytywać Pokémony, a nawet po raz pierwszy sterować kamerą. Chociaż to i Dynamax Raids są świetne, oba aspekty DLC dopracowały je i udoskonaliły, a Crown Tundra daje nam piękny śnieżny krajobraz do odkrycia, jeszcze więcej niesamowitych bitew rajdowych i wprowadza galaryjskie wersje Articuno, Zapdos i Moltres . Pokémon Sword and Shield, to twoje odkupienie.

Regiony Pokemonów: szczegółowa mapa pokazuje ilustrację regionu Pokemon Paldea

Paldea

Pociąg Pokémon nigdy się nie zatrzymuje i chociaż niektórzy uważali, że może być za wcześnie dla nowej generacji, Game Freak ogłosił na początku tego roku, że nadchodzi dziewiąta generacja, wprowadzając nas do inspirowanego Hiszpanią regionu Paldea. Podczas gdy Alola jest słoneczna i pełna dżungli, Paldea ma szerokie, otwarte równiny kraju takiego jak Hiszpania, a także wspaniałą kolorową architekturę skupiającą się na kontaktach towarzyskich i dzieleniu się jedzeniem, jakie można znaleźć w miastach takich jak Barcelona czy Walencja.

Chociaż nie wiemy jeszcze zbyt wiele o Paldei, wiemy, że gracze mają spotkać profesora Sadę i Turo, w zależności od tego, czy kupią odpowiednio Pokémon Scarlet czy Violet. To, obok tradycyjnego projektu Koraidona i futurystycznego projektu Miraidona, pokazuje, że Game Freak wprowadza prawdziwą dychotomię między przeszłością a przyszłością dzięki tym wpisom, a profesorowie Pokémon wybierają specjalizację w jednej stronie wahadła.

Będziemy musieli poczekać do daty premiery Pokémon Scarlet i Violet, aby uzyskać pełną historię, ale jeśli chcesz dowiedzieć się więcej dzisiaj, możesz zapoznać się z naszymi przewodnikami obejmującymi nowe legendy Pokémon Scarlet i Violet, Pokémon, Scarlet i Violet, Pokémon Bitwy Scarlet i Violet Tera Raid i upewnij się, że kupujesz specjalne latającego Pikachu typu Tera, gdy kupujesz gry, korzystając z naszego przewodnika po kodach tajemniczych Pokémon Scarlet i Violet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.