Everadvice – Najnowsze wieści

Twoje źródło informacji

Rennala
Aktualności

Wszystko, co wiemy o DLC Elden Ring i Shadow of the Erdtree


Zapowiedziano dodatek Elden Ring Shadow of the Erdtree, ale nie podano jeszcze daty premiery ani nawet okna premiery dla publiczności. Jak dotąd jedyną większą zawartością dodaną do Elden Ring po premierze była bezpłatna aktualizacja Coliseum, która wprowadziła element dobierania graczy i gry wieloosobowej, który pozwalał graczom walczyć między sobą zarówno mieczami, jak i magią. Ale teraz Cień Erdtree jest w drodze i wszyscy wydają się myśleć, że skupi się na bogu Miquelli – choć Elden Ring jest tym, czym jest, prawdopodobnie można bezpiecznie założyć, że twoje założenia będą błędne.

Zebraliśmy tutaj wszystkie szczegóły, łącznie z niewielkimi informacjami na temat dat wydania, zawartości i nie tylko. Oto wszystko, co wiemy o nadchodzącym rozszerzeniu DLC Elden Ring, Shadow of the Erdtree.

Wszystko, co wiemy o DLC Elden Ring

Pierścień Eldena

(Zdjęcie: Bandai Namco)

Pierwszą dużą aktualizacją DLC dla Elden Ring była aktualizacja bezpłatna aktualizacja Koloseumwydany 7 grudnia 2022 r., który pozwala graczom walczyć między sobą na wielkich arenach rozsianych po Krainach Pomiędzy.

Poza tym kolejnym dużym rozszerzeniem DLC do Elden Ring jest Elden Ring Cień Erdtree DLC, ogłoszony jakiś czas temu, ale szczegóły są wciąż niejasne. Niemniej jednak możesz przewinąć w dół, aby zobaczyć wszystko, co do tej pory zostało ujawnione na ten temat!

W chwili pisania tego tekstu nie zostało powiedziane, czy po Shadow of the Erdtree będzie kolejne rozszerzenie – ale możemy mieć tylko nadzieję.

DLC Cień Erdtree

Dodatek Elden Ring Shadow of the Erdtree

(Źródło zdjęcia: FromSoftware)

The Shadow of the Erdtree to pierwsze duże rozszerzenie DLC, ogłoszone dla Elden Ring 28 lutego 2023 r., ale w chwili pisania tego tekstu niewiele jest na jego temat informacji, poza nazwą i nową grafiką koncepcyjną (pokazaną powyżej), przedstawiającą blondynkę postać na Torrentie lub podobny do nich koń, jadący w stronę popielatej, niezdrowej wersji Erdtree widocznej w głównej grze. Całość wygląda ponuro – nawet jak na standardy FromSoftware – z ciemnym niebem i licznymi upiornymi postaciami wśród ruin.

Data premiery dodatku DLC Shadow of the Erdtree

Pierścień Eldena

(Źródło zdjęcia: z oprogramowania)

Dodatek Shadow of the Erdtree do gry Elden Ring już posiada nie ogłoszono jeszcze oficjalnie daty premiery, jak w pierwszym komunikacie prasowym opisano go po prostu jako „w fazie rozwoju”. Najlepsze, co możemy w tym momencie zrobić, to przyjrzeć się wcześniejszym grom FromSoftware i porównać daty ich premiery z datami wydania pierwszych DLC, aby zobaczyć, ile czasu zajęło ich wydanie.

 • Mroczne dusze: 11 miesięcy do DLC Artorias of the Abyss (wydany jako część edycji „Prepare to Die”, do tego minęły kolejne 2 miesiące, zanim można było go kupić osobno)
 • Mroczne Dusze 2: 3 miesiące do DLC Crown of the Sunken King
 • Przenoszone przez krew: 8 miesięcy do DLC The Old Hunters
 • Mroczne Dusze 3: 7 miesięcy do DLC Ashes of Ariandel
 • Topór: Cienie umierają dwa razy: 1 rok i 7 miesięcy na bezpłatną aktualizację zawartości

Precedens ustanowiony przez te czasy sugeruje, że usłyszelibyśmy już coś bardziej konkretnego – ale z drugiej strony, dzieje się tak tylko wtedy, gdy założymy, że aktualizacja Koloseum się nie liczy i nie weźmiemy pod uwagę stale wydłużającego się czasu rozwoju do gier wideo. Na razie możemy tylko czekać na

Kim jest blond postać na Torrent w Shadow of the Erdtree?

Dodatek Elden Ring Shadow of the Erdtree

(Źródło zdjęcia: FromSoftware)

Obraz promocyjny dodatku Shadow of the Erdtree przedstawia blondwłosą postać na szczycie Torrenta, zbliżającą się do spalonego Erdtree. Liczba ta jest trudna do zidentyfikowania, ale zdecydowanie wydaje się ważna, biorąc pod uwagę wagę, z jaką są pokazywane. Mając to na uwadze, oto kilka możliwych tożsamości postaci w Torrent i ich znaczenie dla samego DLC.

 • Miquella

  • Pobożny brat legendarnej zabójczej szermierzki i bogini zgnilizny Maleni, Miquella jest często wspominany w Elden Ring, ale nigdy go właściwie nie widać – a teraz to on jest naszym najlepszym przypuszczeniem co do tożsamości tajemniczej postaci. Przeklęty wieczną młodością i nie mogący osiągnąć dorosłości, Miquella próbował wyleczyć zarówno własną klątwę, jak i zgniliznę swojej siostry, tworząc Haligtree i zapadając w śpiączkę w kokonie. Jednak Mohg ukradł śpiące ciało Miquelli i od tego czasu czeka, aż się obudzi, mając nadzieję, że zostanie jego małżonkiem i zdobędzie władzę dzięki ich związkowi. Blond włosy Miquelli, widoczne przez chwilę w grze, odpowiadają włosom postaci na zdjęciu promocyjnym, a Empirejczyk był zarówno rzucającą się w oczy nieobecnością, jak i czymś w rodzaju tykającej bomby zegarowej w historii Elden Ring, a niektórzy nazywali go najpotężniejszym bogiem wszech czasów Wszystko.
 • Fia, towarzyszka łoża śmierci

  • Przyjazna przytulanka, która kręci się wokół Twierdzy Okrągłego Stołu, ma swoje własne zadania skupione wokół śmierci, rozkładu i powrotu nieumarłych bogów. Chociaż jej misję można wypełnić w grze podstawowej, jest całkiem możliwe, że wróci. Podobnie jak na zdjęciu, Fia pod kapturem jest blondynką, a ponieważ całe ujęcie wygląda szczególnie ponuro, możliwe, że jest w drodze, aby wykorzystać ogólną nekromantyczną, entropijną atmosferę tego obszaru.
 • Mały

  • Tak, superszefowa Malenia nie jest blondynką, gdy ją widzimy – jest ruda jak jej ojciec Radagon – ale jest całkiem możliwe, że nie zawsze tak było. Półbóg przeklęty Szkarłatną Zgnilizną przez większe bóstwo. Możliwe, że widzimy przeszłą lub przyszłą wersję Malenii bez zgnilizny. Może Malenia była blondynką, tak jak jej matka i brat, a kiedy zaczęła działać klątwa, zyskała rude włosy, by dorównać tacie. Aha, a mówiąc o jej matce…
 • Królowa Marika Wieczna

  • Prawdziwa królowa Krain Pomiędzy, Królowa Marika, jest blondynką, której włosy, widoczne w filmie wprowadzającym, bardzo przypominają fryzurę nowej postaci. Los Mariki zmieniał się w zależności od tego, jakie zakończenie wybrałeś w Elden Ring, ale znowu nie pomijalibyśmy tego, że FromSoftware umieściło to DLC daleko w przeszłości lub przyszłości. Jest także mocno powiązana z Erdtree, więc sensowne jest, aby była w jakiś sposób zaangażowana.
 • Melina

  • Chociaż ta blondynka tak naprawdę nie wygląda jak Melina, Palcowa Dziewica, która pomaga ci awansować na wyższy poziom, jest kilka faktów, które dają do myślenia. Po pierwsze, Melina jest postacią, która daje ci kontrolę nad Torrentem i jest jedyną postacią naprawdę kojarzoną z rogatym koniem. Po drugie, bardzo rozpowszechniona jest teoria, że ​​Melina jest tajemniczą córką królowej Mariki – więc gdyby bardziej przyjęła swoje dziedzictwo, mogłoby to zostać wizualnie odzwierciedlone w tym, że jej włosy zmieniły się tak, aby pasowały do ​​złotych loków Mariki.

O czym będzie DLC Elden Ring?

Pierścień Eldena

(Źródło zdjęcia: FromSoftware)
Wszystko do zrobienia w Elden Ring przed New Game Plus

Rzeczy do zrobienia w Elden Ring przed nową grą oraz ng+

(Źródło zdjęcia: FromSoftware)

Jeśli dotarłeś do końca gry, sprawdź wszystkie atrakcje Elden Ring przed NG+!

DLC Shadow of the Erdtree do Elden Ring jest trochę trudne do dokładnego określenia pod względem zawartości i historii. Enigmatyczne ujęcie promocyjne przedstawia zmniejszoną, popielatą formę Erdtree i wraz z tytułem sugeruje, że będzie to główny temat nowego rozszerzenia.

Miałoby to sens, biorąc pod uwagę, że… Uwaga dotycząca spoilera – historia Elden Ring kończy się w momencie, gdy gracz podpala Erdtree, niezależnie od tego, do którego zakończenia dąży. Biorąc pod uwagę, że Erdtree wygląda na spalone i wychudzone, sugeruje to, że DLC będzie miało miejsce po głównej historii Elden Ring – choć to co prawda tylko przypuszczenie w naszym imieniu.

Inna interpretacja jest taka, że ​​„Cień Erdtree” to w rzeczywistości kolorowa nazwa Haligtree znalezionego na Poświęconych Polach Śniegu, stworzonego przez boga Miquellę. Od czasu snu Miquelli drzewo Haligtree zwiędło i uległo rozkładowi, a to, co widzimy na zdjęciu promocyjnym móc Być Haligtree w szczególnie pogorszonym stanie.

Oczywiście jest też całkiem możliwe, że będzie to dotyczyć czegoś zupełnie innego, ponieważ FromSoftware lubi trzymać widzów w niepewności. Ponadto w przyszłości może pojawić się inne DLC Elden Ring. Cokolwiek nadejdzie, oto kilka prawdopodobnych źródeł wiedzy i potencjału ekspansji Elden Ring na mleko.

Tajemnicza chmura pomiędzy Boskimi Wieżami

Jest to coś, co zauważyło wiele osób – jeśli odkryjesz wszystkie lokalizacje Boskiej Wieży Elden Ring, zauważysz, że zbiegają się one idealnie wokół centralnego punktu – nie Erdtree, jak można się spodziewać, ale fragment niedostępnego oceanu w samym środku środku mapy, jedna zakryta i zasłonięta chmurami. Wydaje się podejrzane – być może zobaczymy, jak łączą się w DLC i rozbijają tę chmurę, odsłaniając nową wyspę?

Rozbicie i Noc Czarnych Noży

Dwa różne wydarzenia, ale bardzo ze sobą powiązane – Noc Czarnych Noży to noc, kiedy grupa zabójców przekradła się przez Krainy Pomiędzy i zabiła grupę półbogów, w tym syna Mariki, Godwyna. To z kolei zapoczątkowało efekt domina, który doprowadził do Rozbicia, wielkiej wojny pomiędzy wszystkimi ocalałymi półbogami o prawo do władzy, której najsłynniejszym przykładem są legendarne bitwy pomiędzy Malenią a Generałem Radahnem (konflikt tak epicki, że Caelid zmienił się w w zniszczone piekło). Wydarzenia te były w rzeczywistości głównymi punktami wydarzeń Zwiastun historii Elden Ringwięc zdecydowanie warto je choć trochę poznać – nie wspominając, że wiele gier FromSoftware wiąże się z podróżami w czasie, zwłaszcza ich zawartość DLC!

Większa wola i powstanie Mariki

Alternatywnie, mogą cofnąć się jeszcze dalej, do powstania Krain Pomiędzy, gdzie Marika po raz pierwszy pojawia się z królestwa Numen, zostaje wybrana przez tajemnicze bóstwo znane jako Większa Wola i wraz ze swoją nazwą tworzy Krainy Pomiędzy. sprzymierz się z Godfreyem, walcząc z gigantami, smokami i czarownikami, aby rozszerzyć terytorium Wielkiej Woli. Byłaby to szansa na poznanie młodszej, bardziej dzikiej wersji świata i nawiązanie kontaktu z tak istotnymi postaciami, jak Marika, Godfrey, Radagon i Godwyn, głównymi postaciami w historii, które pojawiają się w podstawowej wersji gry tylko na krótko, jeśli w ogóle .

Oczywiście wszystko to ma charakter spekulacyjny i polega na szukaniu oczywistych potencjalnych luk do wypełnienia w Elden Ring i wyciąganiu uzasadnionych domysłów w oparciu o historię FromSoftware i komentarze jego twórców. Z pewnością zaktualizujemy tę stronę, gdy tylko dowiemy się więcej, ponieważ nie możemy się doczekać, co przyniesie Lands Between!

Wskazówki Elden Ring | Sekrety Elden Ring | Zajęcia Elden Ring | Pamiątki Elden Ring | Porównanie Elden Ring na PS4 i PS5 | Jak zdobyć konia Elden Ring | Lokalizacje rolnicze Elden Ring Rune | Przywołanie Elden Ring | Wyjaśniono statystyki Elden Ring | Jak zdobyć poziom w Elden Ring | Respec Elden Ring i Larval Tears | Kupcy z Elden Ring | Jak długi jest Elden Ring? | Elden Ring oszukuje | Elden Ring w trybie współpracy i dla wielu graczy

© GamesRadar+. Nie może być powielana bez zezwolenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kamil Leworski to doświadczony specjalista od gier komputerowych, który posiada szeroką wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie. Jego pasja do gier komputerowych pojawiła się w bardzo młodym wieku i od tamtego czasu zawsze marzył o tworzeniu wspaniałych gier, które dostarczą wiele radości i emocji graczom. Jego umiejętności projektowania gier są na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu potrafi tworzyć gry, które zachwycają zarówno swoim wyglądem, jak i rozgrywką. Kamil zawsze stara się, aby każdy element gry był dopracowany i połączony w całość, co sprawia, że gra jest wciągająca i angażująca. Jego umiejętności programistyczne pozwalają mu na tworzenie skomplikowanych algorytmów i mechanik rozgrywki, które sprawiają, że gra działa płynnie i bezproblemowo. Kamil jest również ekspertem w dziedzinie sztucznej inteligencji, co pozwala mu na stworzenie gier, które są inteligentne i dynamiczne. Kamil jest również bardzo kreatywnym człowiekiem, który potrafi wprowadzać innowacje i nowe rozwiązania do swoich projektów. Dzięki temu jego gry zawsze są unikalne i oryginalne. Jego umiejętności przywódcze są również godne podziwu, ponieważ potrafi poprowadzić zespół do osiągnięcia celów projektu. Kamil potrafi motywować zespół, organizować pracę i delegować zadania, dzięki czemu projekt przebiega płynnie i skutecznie. W sumie, Kamil Leworski to nie tylko specjalista od gier komputerowych, ale również osoba, która potrafi połączyć swoją pasję i umiejętności, aby tworzyć gry, które dostarczą wiele radości i emocji graczom.