Everadvice – Najnowsze wieści

Twoje źródło informacji

Bubbul Gems Zelda Tears of the Kingdom
Aktualności

Wyjaśniono Bubbul Gems w Zelda Tears of the Kingdom


Klejnoty Zelda Tears of the Kingdom Bubbul Gems to przedmioty kolekcjonerskie upuszczane przez gigantyczne niebieskie żaby – ale co z nimi zrobić, gdy już je zdobędziesz? Specjalne Bubbulroggi i upuszczane przez nie Klejnoty są czymś, co najczęściej spotykasz w jaskiniach już w sekcji samouczka Great Sky Island w TOTK, a prawdopodobnie będziesz mieć sporo Bubbul Gemów, zanim w ogóle zbliżysz się do znalezienia Koltina, specjalnego NPC przedsiębiorca, który akceptuje je jako walutę. Jednakże odnalezienie Koltina to coś, co mogę ci pokazać, jak to zrobić, a także jak znaleźć więcej klejnotów Bubbul i jak jest to powiązane z Satori i drzewami kwitnącymi wiśniami… to cały proces! Oto wszystko, co musisz wiedzieć o Bubbul Gems w Zelda Tears of the Kingdom.

Wyjaśniono Bubbul Gems w Zelda Tears of the Kingdom

Bubbul Gems Zelda Łzy Królestwa

(Zdjęcie: Nintendo)

W grze Zelda Tears of the Kingdom Bubbul Gems to kolekcjonerskie kamienie szlachetne, które można zdobyć wyłącznie zabijając Bubbulfrogs. Te gigantyczne, bladoniebieskie stworzenia (pokazane poniżej) pełzają po systemach jaskiń.

Po zabiciu Bubbulroga upuści Bubbul Gem. Po zebraniu określonej liczby tych klejnotów możesz je wymienić u handlarza potworami Koltina. Nagradza gracza kostiumami potworów i specjalnymi przedmiotami, których normalnie nie można by zdobyć. Niestety, nie możesz użyć błędu dupe Zelda Tears of the Kingdom, aby oszukać swoją drogę do zdobycia większej liczby klejnotów Bubbul, ale za chwilę omówimy, jak szybko zdobyć więcej klejnotów.

Co zrobić z klejnotami Bubbul?

Bubbul Gems Zelda Łzy Królestwa

(Zdjęcie: Nintendo)

Aby używać klejnotów Bubbul w Tears of the Kingdom, musisz wyśledzić Koltina. Znaleźliśmy go, udając się do regionu Kanionu Eldin, ale po ukończeniu jego pobocznego zadania Polowanie na klejnoty Bubbul będziesz mógł dostrzec jego Nocny Sklep w różnych miejscach podczas swojej podróży.

Koltin ma również ustaloną lokalizację w pobliżu miasta Tarrey w regionie Alakka, chociaż nadal będzie pojawiał się tylko w nocy. W odróżnieniu od zwykłego handlarza, wymieniasz Bubbul Gems na przedmioty poprzez rosnącą listę poziomów, płacąc za następny przedmiot i nigdy nie mając opcji dotyczącej tego, co kupisz.

Lokalizacja firmy Koltin

Bubbul Gems Zelda Tears of the Kingdom - odnalezienie sklepu Koltina

(Zdjęcie: Nintendo)
Więcej przewodników Zelda Tears of the Kingdom

Wskazówki dotyczące Zeldy Tears of the Kingdom
Łuk Zelda Łzy Królestwa
Szybowiec Zelda Tears of the Kingdom
Szybka podróż Zelda Tears of the Kingdom
Zelda Tears z kapliczek na wyspie Kingdom Sky

Koltina można spotkać najpierw w Leśnej Stajni, na wschód od Zamku Hyrule i na południowy zachód od Góry Śmierci, tuż obok stawu Pico. Za stajnią, wzdłuż stawu Pico na wschodzie, znajduje się brzydki, wielobarwny balon na ogrzane powietrze, a obok niego niska postać. Porozmawiaj z nim, a poznasz braci Kilton i Koltin.

Koltin chce Klejnotu Bubbul – możesz albo dać mu go w swoim ekwipunku, albo udać się do jaskini, z której właśnie wyszedł i zabić Bubbulroga w środku, aby go zdobyć, albo działa. Gdy mu go oddasz, w nagrodę da ci Maskę Bokoblina, ale potem zniknie.

Aby później znaleźć sklep Koltina, udaj się do Tarrey Town, małej osady nad jeziorem Akkala na wyżynach południowej Akkali. W północnej części miasta znajdziesz jego brata Kiltona, który wskazuje na pobliski klif, gdzie będzie czekał sklep.

Ważne jest, aby to wiedzieć Sklep Koltina pojawia się tylko w nocy, po godzinie 21:00, ale poza tym możesz go znaleźć pod dokładnymi współrzędnymi: 3661, 2064, 0168, na górze Ulri na północ od miasta Tarrey i na wschód od wieży widokowej na górze Ulri. Jego sklep z balonami na pewno się wyróżnia, więc jeśli jesteś blisko, nie powinno być trudno go zauważyć.

Jednakże, po tym Koltin zacznie się poruszać. Nadal pojawia się tylko w nocy, ale jego lokalizacja ulegnie zmianie. Będziesz mógł zobaczyć jego balon z daleka, ale jeśli chcesz wiedzieć, gdzie on jest, porozmawiaj z jego bratem w Tarrey Town, jak wspomniano powyżej.

Co możesz kupić za Bubbul Gems?

Kilton kupuje Bubbul Gems w Zelda Tears of the Kingdom

(Zdjęcie: Nintendo)

Bubbul Gems wymienia się z Koltinem na różne rzeczy, ale zazwyczaj wymienia je 2-5 na raz albo unikalne ubrania (w tym maski potworów, które mogą ukryć cię przed niektórymi wrogami), albo rzadkie części potworów, jak kawałki Hinoxs. Nie zmieni tego, co sprzedaje, dopóki czegoś nie kupisz – więc nie ma sensu czekać, aż zmieni kolejny przedmiot na sprzedaż.

Zelda Tears of the Kingdom Satori wyjaśniła

Bubbul Gems Zelda Tears of the Kingdom - drzewo kwitnące wiśnią

(Zdjęcie: Nintendo)

Jak już wspomniano, Bubbul Gems upadają z Bubbulrogów, czyli wyjątkowe stworzenia, które można spotkać w jaskiniach. Nie odradzają się, więc gdy jednego zabijesz, nie wróci on w żadnym momencie i będziesz musiał znaleźć nową jaskinię.

Istnieje sposób na łatwe znalezienie klejnotów TOTK Bubbul Gems — jeśli złożysz ofiarę Satori, ujawni to, gdzie znaleźć Klejnoty Bubbul. Oto, co należy zrobić:

 1. Udaj się do dowolnego Drzewa Kwitnącej Wiśni (wymienione poniżej) w całej grze – pod nimi będzie znajdowała się Świątynia.
 2. Włóż jabłko lub kawałek owocu do Świątyni
 3. Uruchomi się scenka przerywnikowa, która pokaże Satori – pojawia się niebieski królik/łoś.
 4. Wejście do każdej jaskini, w której znajduje się Bubbulfrog, będzie tymczasowo oznaczone niebieskim światłem widać z daleka. Trwa to mniej więcej jeden dzień w grze.

To Twoja szansa! Biegaj po Bubbulfrogi i Klejnoty, aby przynieść je Koltinowi, zanim błogosławieństwo Satori zniknie – z pewnością to doceni.

Wszystkie lokalizacje drzew wiśni

Lokalizacje Drzewa Wiśni i Satori w Zelda Tears of the Kingdom

(Zdjęcie: Nintendo)

We wszystkich powyższych lokalizacjach wokół Hyrule znajduje się 8 drzew kwitnącej wiśni. Każdy robi to samo – włóż kawałek Owocu do Kapliczki u jej podstawy, a odwiedzi Cię Satori oznaczający pobliskie jaskinie Bubbulfrogami!

 1. Góra Satori
 2. Wzgórze Przechodnie
 3. Kanion Geruda
 4. Równiny Romskie
 5. Jezioro Darunia
 6. Wyżyna Zodobon
 7. Równina Guchini
 8. Góra Hebanowa

Zestaw mistycznej zbroi

Bubbul Gems Zelda Tears of the Kingdom - Mistyczny zestaw zbroi

(Zdjęcie: Nintendo)

Główną nagrodą za przekazanie Klejnotów Koltinowi Bubbulowi jest Mistyczny Zestaw Zbroi, rozdawany w kawałkach w miarę stopniowego dawania mu coraz większej ilości klejnotów, przeplatany wieloma częściami potworów.

Zestaw Mystic Armor nie jest… świetny, przynajmniej w naszej ocenie. Zmniejsza otrzymywane obrażenia, ale tracisz Rupie za każdym razem, gdy zostajesz trafiony. Możesz skorzystać z naszego przewodnika po rupii Zelda Tears of the Kingdom, aby spróbować zrównoważyć tę stratę, ale o wiele lepiej jest po prostu regularnie ulepszać zbroję, chyba że jesteś niewiarygodnie spłukać gotówką.

© GamesRadar+. Nie może być powielana bez zezwolenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kamil Leworski to doświadczony specjalista od gier komputerowych, który posiada szeroką wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie. Jego pasja do gier komputerowych pojawiła się w bardzo młodym wieku i od tamtego czasu zawsze marzył o tworzeniu wspaniałych gier, które dostarczą wiele radości i emocji graczom. Jego umiejętności projektowania gier są na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu potrafi tworzyć gry, które zachwycają zarówno swoim wyglądem, jak i rozgrywką. Kamil zawsze stara się, aby każdy element gry był dopracowany i połączony w całość, co sprawia, że gra jest wciągająca i angażująca. Jego umiejętności programistyczne pozwalają mu na tworzenie skomplikowanych algorytmów i mechanik rozgrywki, które sprawiają, że gra działa płynnie i bezproblemowo. Kamil jest również ekspertem w dziedzinie sztucznej inteligencji, co pozwala mu na stworzenie gier, które są inteligentne i dynamiczne. Kamil jest również bardzo kreatywnym człowiekiem, który potrafi wprowadzać innowacje i nowe rozwiązania do swoich projektów. Dzięki temu jego gry zawsze są unikalne i oryginalne. Jego umiejętności przywódcze są również godne podziwu, ponieważ potrafi poprowadzić zespół do osiągnięcia celów projektu. Kamil potrafi motywować zespół, organizować pracę i delegować zadania, dzięki czemu projekt przebiega płynnie i skutecznie. W sumie, Kamil Leworski to nie tylko specjalista od gier komputerowych, ale również osoba, która potrafi połączyć swoją pasję i umiejętności, aby tworzyć gry, które dostarczą wiele radości i emocji graczom.