Everadvice – Najnowsze wieści

Twoje źródło informacji

Zelda Tears of the Kingdom Master Sword
Aktualności

Zelda Tears of the Kingdom Lokalizacje i mapa geoglifów


Geoglify Zelda Tears of the Kingdom zawierają Smocze Łzy, które odblokowują specjalne wspomnienia, w sumie dwanaście geoglifów rozsianych po mapie, aby Link mógł je upolować. To nie jest tylko zajęcie — wspomnienia geoglifów nie tylko dostarczają ci niezbędnych szczegółów fabuły TOTK, ale znalezienie ich wszystkich może pomóc ci zlokalizować jedną z najpotężniejszych broni w grze: sam Master Sword! Z tego powodu mamy dla Ciebie zarówno mapę lokalizacji, jak i rozwiązania łamigłówek dla każdego Geoglifu i Łzy Smoka w Zelda Tears of the Kingdom tuż poniżej!

Wszystkie mapy i lokalizacje geoglifów Zelda Tears of the Kingdom

Mapa Zelda Tears of the Kingdom z geoglifami i wspomnieniami

(Zdjęcie: Nintendo)

W Zelda Tears of the Kingdom znajduje się 11 geoglifów i 12 Dragon Tear Memories, przy czym 12. wspomnienie pojawia się, gdy znajdziesz wszystkie pozostałe, a wszystkie zaznaczono poniżej.

 1. Geoglif równiny North Hyrule: (Współrzędne Łzy Smoka -1412, 0966, 0123)
 2. Geoglif Tabantha Tundra: (Współrzędne Łzy Smoka -1863, 3621, 0236)
 3. Geoglif wzgórz Tabantha: (Współrzędne Łzy Smoka -2551, 1888, 0319)
 4. Geoglif płaskowyżu Iluminatów: (Współrzędne Łzy Smoka -3096, -0077, 0211)
 5. Geoglif Stołowy Saphii: (Współrzędne Łzy Smoka -3178, -1699, 0418)
 6. Geoglif jeziora Hylia: (Współrzędne Łzy Smoka -0649, -2683, 0068)
 7. Geoglif jeziora Batrea: (Współrzędne Łzy Smoka 0694, -1309, 0053)
 8. Geoglif doliny Trilby: (Współrzędne Łzy Smoka 1828, 0737, 0089)
 9. Geoglif Gór Eldin: (Współrzędne Łzy Smoka 0891, 2951, 0362)
 10. Geoglif płaskowyżu skokowego: (Współrzędne Łzy Smoka 4467, -0304, 0074)
 11. Geoglif Przylądka Cresia: (Współrzędne Łzy Smoka 3325, -3566, 0004)
 12. Sekretne wspomnienie półwyspu Rist/Smocza łza: (Współrzędne Łzy Smoka 4534, 2144, 0000)

Teraz już wiesz, gdzie one są. Co właściwie masz z nimi zrobić? Pamiętaj, że jeśli eksplorujesz mapę, z pewnością pomogło to w ujawnieniu całej rzeczy, w tym wszystkich Zelda Tears of the Kingdom Skyview Towers!

Jak rozwiązywać geoglify

Link znajduje smoczą łzę w geoglifie w Zelda Tears of the Kingdom

(Zdjęcie: Nintendo)
Przewodniki po grze Zelda Tears of the Kingdom

Wskazówki dotyczące Zeldy Tears of the Kingdom
Zelda Tears of the Kingdom z kamerą
Broń Zelda Tears of the Kingdom
Fuzja Zelda Tears of the Kingdom
Zelda Tears of the Kingdom Bubbul Gems

To, czego szukasz w Geoglifach, to Smocza Łza – mały dół w ziemi, który zawsze jest ukryty w jednym z kształtów Łzy. Każdy geoglif ma wbudowanych wiele kształtów łez, ale… to, czego szukasz, to solidna łza w każdym geoglifie, a nie kontury jednego. W geoglifie wszystkie Łzy będą wyglądać na puste, z wyjątkiem jednej, która będzie miała jednolity kształt wypełniony kolorem. Jest to ten, który chcesz znaleźć – kiedy się zbliżysz, zniknie i odkryje Smoczą Łzę oraz Wspomnienie.

Jest tu wiele do przejścia i nawet przy szczegółach może to być trudne. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, szczegółowo omówiliśmy każdy z nich poniżej, chociaż warto to również wiedzieć możesz udać się do Zapomnianej Świątyni, którą pokazuje Ci Impa, w wąwozie pomiędzy Tabantha i Wielkim Lasem Hyrule, gdzie znajduje się prosta mapa pokazująca przybliżone lokalizacje każdego Geoglifu.

Geoglify są zbyt duże, aby można je było łatwo zobaczyć z poziomu gruntu, ale patrząc na nie z dołu, znacznie łatwiej je zrozumieć. Dlatego najlepiej jest podejść do geoglifów z góry, albo użyć wieży Skyview, aby przelecieć nad nimi, zbudować pojazd, przywołać spadającą skałę, albo w jakikolwiek inny sposób.

1. Geoglif równinny North Hyrule

Geoglif Króla Rauru na równinie North Hyrule

(Zdjęcie: Nintendo)

Współrzędne -1412, 0966, 0123

Pierwszą, którą prawdopodobnie spotkasz z Impą, znajdziesz na zachód od zamku Hyrule. Łza Smoka znajduje się po północnej stronie Glifu, na prawym oku Rauru.

2. Geoglif Tabantha Tundra

Geoglif Króla Demonów Tabantha Tundra

(Zdjęcie: Nintendo)

Współrzędne -1863, 3621, 0236

Można go znaleźć w północnej tundrze Tabantha, obok stajni Snowfield. Stale zasłaniający śnieg utrudnia widoczność, ale Smocza Łza znajduje się na bardzo lewym/zachodnim krańcu Glifu, jedna z pary obok siebie.

3. Geoglif wzgórz Tabantha

Wzgórza Geoglifów Starej Świątyni Tabantha

(Zdjęcie: Nintendo)

Współrzędne -2551, 1888, 0319

Znaleziono na wschód od wioski Rito, na zboczu góry Tabantha Hills. Łza Smoka znajduje się nad drzwiami, pośrodku Glifu.

4. Geoglif płaskowyżu Iluminatów

Płaskowyż Geoglifu Królowej Soni Illumeni

(Zdjęcie: Nintendo)

Współrzędne -3096, -0077, 0211

Znaleziony na płaskowyżu Iluminatów, pomiędzy Hyrule Ridge i Gerudo Highlands. Łza Smoka znajduje się po prawej stronie Soni, w miejscu, gdzie spotykają się dwa loki jej sukienki.

5. Geoglif Stołowy Safii

Klęczący stół Ganondorfa z geoglifem Saphii

(Zdjęcie: Nintendo)

Współrzędne -3178, -1699, 0418

Znajduje się w południowej części Wyżyny Gerudo, z widokiem na pustynię. Łza Smoka znajduje się na prawym ramieniu Ganondorfa, na najszerszym pasie śniegu.

6. Geoglif jeziora Hylia

Sanktuarium Geoglif Jezioro Hylia

(Zdjęcie: Nintendo)

Współrzędne -0649, -2683, 0068

Znaleziono na zachodnim brzegu jeziora Hylia, patrząc na jezioro. Łza Smoka znajduje się na czubku kwiatu po lewej stronie.

7. Geoglif jeziora Batrea

Geoglif Curling Dragon Jezioro Batrea

(Zdjęcie: Nintendo)

Współrzędne 0694, -1309, 0053

Znaleziony pomiędzy West Necluda i Hyrule Field, w pobliżu jeziora Batrea. Łza Smoka znajduje się w południowo-zachodnim narożniku Glifu, w zakrzywieniu ogona, pośrodku pierścienia drzew.

8. Geoglif doliny Trilby

Purah Pad Przełącznik Geoglif Dolina Trilby

(Zdjęcie: Nintendo)

Współrzędne 1828, 0737, 0089

Znaleziony pomiędzy Kanionem Eldin a Mokradłami Lanayru. Łza Smoka znajduje się dokładnie pośrodku Glifu, nad „okiem” Pada.

9. Geoglif Gór Eldin

Mistrzowski Miecz Geoglif Góry Eldin

(Zdjęcie: Nintendo)

Współrzędne 0891, 2951, 0362

Znaleziono na północny wschód od Wielkiego Lasu Hyrule, na granicy Gór Eldin. Łza Smoka znajduje się na samym czubku miecza, po jego wschodniej stronie.

10. Geoglif płaskowyżu skokowego

Płaskowyż świętego kamiennego geoglifu skokowego

(Zdjęcie: Nintendo)

Współrzędne 4467, -0304, 0074

Znaleziony na płaskowyżu Talus, na południowy wschód od domeny Zory w Lanayru. Łza Smoka znajduje się po północnej stronie Glifu, na wzniesieniu skalistym.

11. Geoglif Przylądka Cresia

Płaskowyż świętego kamiennego geoglifu skokowego

(Zdjęcie: Nintendo)

Współrzędne 3325, -3566, 0004

Znajduje się w południowo-wschodnim rogu mapy, na zakrzywionym przylądku Cresla, obok wioski Lurelin. Łza Smoka znajduje się na Krzyżowej Straży Bułatu, szczególnie po północnej stronie, skierowanej na plażę Palmorae.

12. Sekretne wspomnienie Półwyspu Rist

Półwysep Ostatniej Sekretnej Łzy Smoka Pamięci

(Zdjęcie: Nintendo)

Współrzędne 4534, 2144, 0000

Nie ma dla tego Geoglifu i odblokowuje się on dopiero po znalezieniu wszystkich pozostałych. Po odblokowaniu udaj się na Półwysep Rist, spiralną część wschodniej Akkali, a Smocza Łza czeka na samym środku, przed Świątynią Gemimik, otoczoną kwiatami Cichej Księżniczki.

Nagroda za zadanie z geoglifem

Link spogląda wstecz na Master Sword w Zelda Tears of the Kingdom

(Zdjęcie: Nintendo)

Z pewnością warto wykonać zadanie główne „Impa i geoglif” tak wcześnie, jak to możliwe, ponieważ znalezienie wszystkich geoglifów pozwala odkryć lokalizację Łez Mistrza Królestwa Zelda! Co prawda nie ułatwia to zadania, ale informuje, gdzie znajduje się Master Sword, prawdopodobnie najlepsza broń w grze. Przejdź do załączonego przewodnika, aby dowiedzieć się dokładnie, jak go zdobyć!

Jak zdobyć wszystkie wspomnienia w Zelda Tears of the Kingdom

Zelda pojawia się we wspomnieniu w Tears of the Kingdom

(Zdjęcie: Nintendo)

Każda Smocza Łza pozwala ci uzyskać dostęp do wspomnienia – ale mając w sumie osiemnaście do znalezienia w Łzach Królestwa i geoglify obejmujące tylko dwanaście z nich, możesz się zastanawiać, gdzie są pozostali. Nie martw się – wszystkie pozostałe wspomnienia zdobędziesz po prostu rozgrywając główną historię, z wyjątkiem Wspomnienia nr 1, które znajdziesz odwiedzając Drzewo Deku w Lesie Korok i ukończenie powiązanego zadania, aby mu pomóc. Gdy to zrobisz, będziesz mieć zapisane wszystkie osiemnaście wspomnień i będziesz mógł je ponownie obejrzeć!

© GamesRadar+. Nie może być powielana bez zezwolenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kamil Leworski to doświadczony specjalista od gier komputerowych, który posiada szeroką wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie. Jego pasja do gier komputerowych pojawiła się w bardzo młodym wieku i od tamtego czasu zawsze marzył o tworzeniu wspaniałych gier, które dostarczą wiele radości i emocji graczom. Jego umiejętności projektowania gier są na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu potrafi tworzyć gry, które zachwycają zarówno swoim wyglądem, jak i rozgrywką. Kamil zawsze stara się, aby każdy element gry był dopracowany i połączony w całość, co sprawia, że gra jest wciągająca i angażująca. Jego umiejętności programistyczne pozwalają mu na tworzenie skomplikowanych algorytmów i mechanik rozgrywki, które sprawiają, że gra działa płynnie i bezproblemowo. Kamil jest również ekspertem w dziedzinie sztucznej inteligencji, co pozwala mu na stworzenie gier, które są inteligentne i dynamiczne. Kamil jest również bardzo kreatywnym człowiekiem, który potrafi wprowadzać innowacje i nowe rozwiązania do swoich projektów. Dzięki temu jego gry zawsze są unikalne i oryginalne. Jego umiejętności przywódcze są również godne podziwu, ponieważ potrafi poprowadzić zespół do osiągnięcia celów projektu. Kamil potrafi motywować zespół, organizować pracę i delegować zadania, dzięki czemu projekt przebiega płynnie i skutecznie. W sumie, Kamil Leworski to nie tylko specjalista od gier komputerowych, ale również osoba, która potrafi połączyć swoją pasję i umiejętności, aby tworzyć gry, które dostarczą wiele radości i emocji graczom.